Remont mieszkania na własną rękę

Ocena: 0.0/10

Liczba ocen: 0

Oceń ten artykuł:

By cieszyć się estetycznym wnętrzem, wcale nie musimy wydawać gigantycznej kwoty. Wiele podstawowych prac nie jest na tyle skomplikowanych, aby konieczne było wynajmowanie profesjonalnej ekipy. Rozwiązaniem gwarantującym spodziewany efekt może być samodzielne wykonanie remontu. Prezentujemy kilka wskazówek jak przeprowadzić modernizację mieszkalnia prosto i sprawnie.

Gruntowne zakupy

Najistotniejsze jest zwłaszcza zaopatrzenie się w komplet rozmaitych narzędzi i materiałów, jakie są potrzebne do realizacji planowanych działań. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni tracić czasu na to, aby co chwilę udawać się do sklepu po każde akcesoria potrzebne do remontu. Zróbmy na wstępie listę potrzebnych przedmiotów oraz tworzyw. Z pewnością przyda się gips do reperacji (wolno schnący), rozpuszczalnik, farby, odpowiednie pędzle, papier ścierny, wiadra, szczotki, gąbki, szpachle, ławkowiec oraz nożyczki. Do zabezpieczenia szyb, mebli czy drzwi pomocne okażą się między innymi folie, taśmy samoprzylepne oraz tektury, jakimi można przykryć elementy meblowe.

Dzięki takiemu wyposażeniu się nie będziemy zmuszeni do tego, aby wszystko, co posiadamy w remontowanym pomieszczeniu wynosić na zewnątrz. Warto przenieść w bezpieczne miejsce tylko to, co nam zaległa i mogłoby przeszkadzać w wykonywaniu prac, bądź co mogłoby zostać uszkodzone, na przykład telewizor czy komputer.

Przygotowania

Kiedy wszystkie potrzebne akcesoria będziemy mieli już w zasięgu ręki, możemy się zabrać za przygotowywanie pokoju, który będzie remontowany. Zamiast przenosić poszczególne elementy z jednego miejsca na drugie, można je zsunąć, najlepiej na środek, co pozwoli na to, żebyśmy mogli swobodnie przemieszczać się przy malowanych ścianach czy nakładanych tapetach. By nie zakurzyć i nie pochlapać mebli farbą, przykryjmy je foliami bądź tekturami. Na żyrandol przyda się z kolei ochronna plastikowa torba. Nie zapomnijmy też o zabezpieczeniu parkietów.

Przed zajęciem się murami konieczne jest przede wszystkim zwilżenie ich powierzchni przy użyciu ciepłej wody oraz specyfiku myjącego. Dobrze w tej roli spisuje się zwykły płyn do mycia naczyń. Roztwór nanieśmy przy pomocy ławkowca. Szybko zmywajmy je gąbką. Jeśli wykonamy to zbyt powolnie, wówczas często pojawiają się plamy oraz zacieki, które ciężko później zlikwidować. Nie są one widoczne gołym okiem zaraz po pomalowaniu, ale wychodzą na wierzch, gdy malowane podłoże wyschnie. 

Poprawianie

Przy ewentualnych ubytkach czy usterkach konieczne okazuje się zwłaszcza solidne nawilżenie wodą. Wtedy łatwiej nam będzie pozbyć się chociażby nawarstwionego wybrzuszenia. Przygotowaną powierzchnię trzemy pumeksem. Wykorzystujemy do prac przede wszystkim szpachelki. Zaopatrzmy się w kilka na wypadek ewentualnego uszkodzenia sprzętu. Dobrze też, aby były one zróżnicowane pod względem wymiarów. Wszelkie nierówności gładzimy z kolei poprzez roztwór wody, gipsu oraz farby. Właściwie przyrządzona mieszanina powinna być gęsta. Papkę tego typu nakłada się w kilku kierunkach. Możemy spowolnić tężenie mikstury poprzez dodanie niewielkiej ilości mleka. Jeśli natomiast podłoże pokryte jest plamami powstałymi na skutek nadmiernej wilgoci panującej w danym wnętrzu, przyda się zastosowanie amoniaku. Pleść łatwo usunąć naftą, która nie jest tak szkodliwa jak specjalne, silne preparaty grzybobójcze.

 

Zdjęcia

Nieruchomosc w polsce.pl © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
System: Devmark.pl
Projekt graficzny: Devmark.pl